Investocka

Tvoříme obsah, který se týká všech investičních příležitostí nebo pastí. Sledujte nás a dozvíte se víc.

Website : https://podcasters.spotify.com/pod/show/investocka

IPFS Feed : https://ipfspodcasting.net/RSS/325/Investocka.xml  

Last Episode : May 17, 2023 3:00am

Last Scanned : 4 hours ago

Episodes

Episodes currently hosted on IPFS.

Záhada burzovních CFD odhalena: Jak jsou vytvářeny a kdo na nich vydělává? + 2 soutěže o vstupenky
1

V dnešním díle s hostem - Vladimírem Holovkou - jsme pro vás rozebrali: jak fungují CFD, jak se daní, kolik vás stojí koupě a kolik zaplatíte brokerovi za to, že je pro vás drží. A také zde najdete návod jak se účastnit soutěže o vstupenky na BTC Prague a UTXO.

Published 05/17
K čemu jsou dobré frakční akcie? Jak vlastně fungují? A jak Vladimír Holovka vnímá aktuální situaci?
1

S Vladimírem Holovkou obchodním ředitelem XTB Česká republika, probereme jejich novinku a to frakční akcie! Jak to u XTB fungují a k čemu se vám můžou hodit? Také mrkneme na zoubek aktuální situaci na trzích.

Published 04/30
Bratříčkova investiční strategie? 100% spořící účet. Beru 6% bezpečně, vy si dělejte co chcete.
1

S Ondřejem "Bratříčkem" Tesárkem jsme se bavili o jeho investiční minulosti, současnosti i budoucnosti. Proč dnes neinvestuje a kdy začne, jak a proč?

Published 04/27
ČNB tvrdí, že Česká koruna je uchovatel hodnoty a bitcoin není prostředek směny.
1

Dnes jsme pro vás připravili reakční video na dvě vzdělávací videa České národní banky, ve kterých.. no.. udělejte si názor sami… Originální videa na kanále ČNB: https://www.youtube.com/watch?v=-l5PQxvJ-uUhttps://www.youtube.com/watch?v=jx9HzNP9W3Q Dobový dokument o měnové reformě 1953: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/menova-reforma-1953-listky-uspory-ksc-zlodejina.A180601_405038_ekonomika_hm1

Published 04/23
Trh krachuje, centrální banky mají koule v kleštích. Je čas kupovat, nebo prodávat?
1

V dnešním díle se koukneme na to, jak to vypadá s cenou bitcoinu, jak reagují na aktuální situaci akciové trhy a jak to vypadá s drahými kovy. Mrkneme se omylem i na to, jak se Libor nechal okrást.


Bitcoin Tour 2023:

https://bitcointour.cz/

Published 04/19
Tři americké banky to už mají za sebou. Jsou teď na řadě ty evropské?
1

S čím se potýkají banky a jak budeme problém řešit? Je rozumné nechávat peníze na účtech? Jak na to reaguje cena bitcoinu, dolaru a zlata? Vzdáme boj s inflací a podpoříme banky? Kolabuje bankovní sektor? Co se děje s SVB | XTB analytický report: https://go.xtb.com/visit/?bta=43106&nci=21561 Online trading konference 2023 | XTB Online Trading: https://go.xtb.com/visit/?bta=43106&nci=21532

Published 03/20
Milionářem ve třiceti letech. Peníze mi nepřinesli ani strach, ani utrpení. | Jan Linhart
1

Dalším hostem na Investoce byl mladý milionář Jan Linhart a dostal od nás tyto otázky: Jak jsi vydělal svůj první milion? Pamatuješ si na své první vydělané peníze? Jaké práce jsi v životě dělal? Co se ve tvém životě změnilo, když jsi najednou měl 50 milionu? Přinesli ti peníze starosti? Máš o ně strach? Jaká byla tvá první investice? Do čeho dnes investuješ a proč? Jaká byla tvá nejlepší investice a jaká nejhorší? Jaká je tvá investiční strategie? Je investování pro každého? Co si myslíš o investování do akcií, dluhopisů, zlata, nemovitostí, kryptoměn a co o tradingu??

Published 03/12
Může anarchie fungovat? Válčilo by se ještě? Kdo by platil armádu a jak by fungoval právní systém?
1

Dalším hostem na Investoce byl Urza, anarchista. Pomohl nám pro vás odpovědět na otázky: Kdo jsi? Jaká byla tvoje cesta k anarchismu? Jaké jsou základní principy anarchismu a jaký je rozdíl mezi anarchismem a anarcho-kapitalismem? Jak by měl vypadat přechod ze státu na anarchii? Proč by se měli lidé skládat na armádu? Jak by fungoval právní systém? Kdo by vzdělával děti? Probíhal by ozbrojený konflikt na Ukrajině, kdyby státy nebyly? Nebere nám dnešní systém více než dává?  Kdo by bránil vytvoření kartelů?

Published 02/26
Kdo je Libor Flössler? O čem je tento kanál? A má cenu mu vůbec věnovat jednotky pozornosti?
1

Tohle video jsme dlouho odkládali, a to staré vůbec první na kanále bylo nevypovídající. Inu tak tak se pohodlně posaďte a poslechněte si něco o mě, proč dělám to, co dělám no a taky co plánujeme s tímto kanálem do budoucna.

Sledujte nás i na sockách:
https://www.facebook.com/investocka
https://www.instagram.com/investocka
https://twitter.com/investocka
https://www.patreon.com/investocka 

Chcete podpořit náš kanál?  
https://www.investocka.cz/chcete-nas-podporit

Published 02/17
Rok 2023 bude plný investičních příležitostí. Jak kupovat akciové a dluhopisové fondy či drahé kovy?
1

Nezapomeňte v roce 2023 investovat!! Je důležité co kupujete, kdy kupujete a na dlouhodobém horizontu je velmi důležité i to, přes koho kupujete. Tak si udělejte domácí úkol a zbavte se předražených zbytečných produktů a než začnete re-balancovat své investiční portfolio, rozhodněte se, kde je pro vás dobré ho držet.  

XTB link pro založení účtu s bonusem - "Akcie zdarma pro dobrý začátek":
https://go.xtb.com/visit/?bta=43106&nci=21224 

Seznam českých bank, které mají přímé USD napojení na Unicredit (k 11.8.2022 bez záruky):
ČS, ČSOB, KB, FIO, RB, MONETA, mBANK, J&T a další "běžné" domácí banky, kromě AirBank. 

Sledujte nás i na sockách:
https://www.facebook.com/investocka
https://www.instagram.com/investocka
https://twitter.com/investocka
https://www.patreon.com/investocka 

Chcete podpořit náš kanál?  
https://www.investocka.cz/chcete-nas-podporit

Published 02/05
Lukáš Kovanda – Skutečně hrozí měnová krize? Čeká nás přechod na euro? Do čeho je dobré investovat?
1

Již podruhé je na Investoce hostem Lukáš Kovanda -  český ekonom a autor ekonomické literatury, kromě jiného také raný popularizátor bitcoinu a kryptoměn v České republice a duchovní otec první české knihy o bitcoinu. Pomohl nám pro vás odpovědět na tato otázky: Jak máme chránit svůj majetek? Chystáme se pro přechod na Euro? Pár dní zpátky jsi pro ČR Plus řekl "Finančním vítězem loňského roku budou důchodci. A teď se všem penzistům omlouvám, ale myslím si to i pro letošní rok", kolik nenávistných zpráv ti došlo? Proč tak silně intervenujeme pro posílení měny? Jak by se výrazná změna hodnoty promítla do inflace? Kolik jsme spálili devizových rezerv za poslední rok? Hrozí nám měnová krize? Jak vnímáš svoje působení v NERV, bylo to plodné nebo to bylo házení hrachu na zeď? Jakou bys vybral dvojici hostů, na jaké téma a proč? Koho bys chtěl vidět na stoce jako hosta, na jaké téma a proč?

Published 01/28
Jakub "Kicom" Vejmola – Čeho se na Bitcoinu bojí? Čím ho překvapil? A koho bude volit za prezidenta?
1

Již podruhé je na Investoce hostem Jakub "Kicom" Vejmola - samozvaný Bitcoin evangelista. Pomohl nám pro vás odpovědět na tato otázky: Co se aktuálně děje na Bitcoinu? Co se bude dit s ETH? Nejsi už hodně toxický maximalista? Jak je to dnes s cenou NTF vůči BTC, do kterých ses tak dlouho navážel? Vyjmenuj prosím planety sluneční soustavy. Koho budeš volit? Čeho se bojíš na Bitcoinu? Upadá s cenou i adopce? Co je aktuálně na Bitcoinu nejlepší? Jak tě Bitcoin nejvíce překvapil? Kolik % majetku máš aktuálně v Bitcoin? Připouštíš i možnost, že Bitcoin nenaplní svoji misi? Plánujeme Bitcoin Tour, proč jsi souhlasil s účastí? Proč kumuluješ zlato a jak? Jak si na tom se stříbrem? Budeš Bitcoin množit na altcoinech? Co bys poradil lidem, co Bitcoin ještě nemají koupený? Koho by jsi chtěl vidět na Investoce jako hosta, na jaké téma a proč? Jakou by jsi vybral dvojici hostů, na jaké téma a proč?  

Bitcoin tour 2023 - cesta od noncoinera po bitcoinera.
https://bitcointour.cz/
info@bitcointour.cz
Vybraná města jsou: Praha, Brno, Plzeň, Tábor, Hradec Králové a Olomouc  

Sledujte nás i na sockách:
https://www.facebook.com/investocka
https://www.instagram.com/investocka
https://twitter.com/investocka
https://www.patreon.com/investocka 

Chcete podpořit náš kanál?  https://www.investocka.cz/chcete-nas-podporit
Díky 

V případě, že pošlete kryptoměny, nebo peníze na účet, budeme rádi když nám napíšete na email kdo jste a proč si myslíte, že si to od vás zasloužíme.  Dále si vyhrazujeme právo vás jmenovat, případně i uvést výši příspěvku.  Pokud si to nepřejete, napište to prosím do onoho mailu, případně u bankovního převodu do poznámky: Prosím nejmenovat. 

Děkujeme  

Obsah videa nepředstavuje investiční poradenství ani doporučení. Nejsme finanční poradci/konzultanti a obsah tohoto webu je založen na osobních názorech a zkušenostech. Jelikož informace v tomto videu nejsou finančním a investičním poradenstvím, neměli byste přistupovat k finančním/investičním rozhodnutím pouze na základě obsahu a materiálů v tomto videu – za rozhodnutí, která učiníte, nesete výhradní odpovědnost. 

Vytvořila: Trubka Production s.r.o.

#Kicom #BitcoinovejKanál #Rozhovor #Investocka

Published 01/10
Záznam vánočního livestreamu Investocky, poprvé z nového studia. Vy se ptáte, my odpovídáme
1

Poprvé v novém studiu ale naposledy v roce 2022. Jsme jak je našim zvykem dali prostor vám našim divákům k vašim dotazům. Takže tu máme 1,5h plné vašich otázek a Liborových odpovědí. Pokecáme o novém studiu a probereme co bylo v roce 2022 a co by mohlo být v roce 2023.  

Chcete podpořit náš kanál?  https://www.investocka.cz/chcete-nas-... 

Díky 

V případě, že pošlete kryptoměny, nebo peníze na účet, budeme rádi když nám napíšete na email kdo jste a proč si myslíte, že si to od vás zasloužíme.  Dále si vyhrazujeme právo vás jmenovat, případně i uvést výši příspěvku.  Pokud si to nepřejete, napište to prosím do onoho mailu, případně u bankovního převodu do poznámky: Prosím nejmenovat. 

Děkujeme  

Videa mají pouze informativní charakter, nejedná se o investiční radu. Čerpáme převážně z veřejně dostupných zdrojů, které někdy mohou být chybné nebo zavádějící. Sami si ověřujte všechny informace (na více místech). Strategie na tomto kanálu nemusí vyhovovat všem. Některé díly obsahují, nebo jsou celé založeny na ironii, která nemusí být ihned zjevná. Rád bych upozornil, že nemám ekonomické vzdělání a považuji se spíše za amatéra než profesionálního investora. Přestože mě vlastní investování živí, prezentuji zde pouze svůj úhel pohledu.  

Vytvořila: Trubka Production s.r.o.  

#Livestream #Investocka #Investice

Published 12/22
5 tipů, jak ochránit svůj majetek, protože měnová krize je za dveřmi!!!
1

Česku hrozí měnová krize. Jak ochráníte svůj majetek? Máme pro vás 5 tipů, jak vyzrát nad měnovou krizí.  

Sledujte nás i na sockách: 

https://www.facebook.com/investocka
https://www.instagram.com/investocka
https://twitter.com/investocka
https://www.patreon.com/investocka

Chcete podpořit náš kanál?  https://www.investocka.cz/chcete-nas-podporit
Díky V případě, že pošlete kryptoměny, nebo peníze na účet, budeme rádi když nám napíšete na email, kdo jste a proč si myslíte, že si to od vás zasloužíme.  Dále si vyhrazujeme právo vás jmenovat, případně i uvést výši příspěvku.  Pokud si to nepřejete, napište to prosím do onoho mailu, případně u bankovního převodu do poznámky: Prosím nejmenovat. Děkujeme  

Obsah videa nepředstavuje investiční poradenství ani doporučení. Nejsme finanční poradci/konzultanti a obsah tohoto webu je založen na osobních názorech a zkušenostech. Jelikož informace v tomto videu nejsou finančním a investičním poradenstvím, neměli byste přistupovat k finančním/investičním rozhodnutím pouze na základě obsahu a materiálů v tomto videu – za rozhodnutí, která učiníte, nesete výhradní odpovědnost.  

Vytvořila: Trubka Production s.r.o. 

Published 12/15
Poslední šance koupit zlato levně? Banky manipulují jeho cenu. Vyplatí se investovat do stříbra?
1

Dalším hostem na Investoce je Robert Vlášek – odborník na drahé kovy. Pomohl nám pro vás odpovědět na otázky: Vyplatí se dnes kupovat zlato? Proč zlato potřebujeme? Bude Koruna čelit měnové krizi? Kolik stojí těžba zlata a stříbra? Jak to bude se stříbrem a platinou? Jak moc ovlivňuje cenu zlata fyzické nákupy a jak moc nákupy, "papírového'' zlata? Kdo manipuluje jeho cenou a proč? Patří zlato do dlouhodobého portfolia a kolik % by jsme měli mít v drahých kovech dlouhodobě a kolik dnes s ohledem na aktuální ekonomickou situaci?

Published 12/10